top of page

Obchody 70-lecia istnienia

Zaktualizowano: 22 maj 2023

W listopadzie 2021 roku odbyła się inauguracja jubileuszu 70-lecia istnienia Polskiej Sobotniej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. T. Kościuszki na Ealingu, którą dane było nam świętować w warunkach zmniejszonych obostrzeń trwającej pandemii koronowirusa. Zarząd i Dyrekcja szkoły dołożyły wszelkich starań, ażeby inauguracja tak ważnego jubileuszu miała miejsce pomimo istniejących trudności. W sobotę 20 listopada 2021 w Ealing Abbey została odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez ks. Proboszcza Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Ealingu ks. Michała Kozaka (MIC) i kapelana szkoły ks. Klaudiusza Rokickiego. Po uroczystej Mszy Świętej w sali Cloisters odbyła się akademia inaugurująca obchody jubileuszowe.


Dnia 29.04.2023 o godz. 18:00 w budynku St. Benedict's odbyła się uroczystość zakończenia obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia Polskiej Sobotniej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. T. Kościuszki na Ealingu.

Uroczystość objął patronatem Honorowym Ambasador RP w Wielkiej Brytanii P. Prof. Piotr Wilczek.

Poniżej znajduje się fotograficzna relacja z przebiegu wydarzenia, którą uwiecznił dla szkoły p. Marcin Libera.Dodatkowym wyróżnieniem było dla nas to jakim zainteresowaniem cieszyły się obchody 70-lecia szkoły w kraju i za granicą. Poniżej kilka materiałów prasowych o tymże wydarzeniu.

41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page