Zapisy nowych uczniów do szkoły

Kampania zapisów na rok szkolny 2024/2025 jest otwarta! Prosimy o zapoznanie siÄ™ z Regulaminem Zapisów oraz wypeÅ‚nieniem formularza dostÄ™pnego w linku poniżej.

SzkoÅ‚a przyjmuje zapisy do szkoÅ‚y w terminach uzgodnionych przez Powierników SzkoÅ‚y.

​

SzkoÅ‚a przyjmuje również zapisy dzieci do szkoÅ‚y w ciÄ…gu roku, o ile sÄ… miejsca w odpowiednich klasach. Ostateczne przyjÄ™cia do szkoÅ‚y na wszystkich poziomach sÄ… zakoÅ„czone w maju.

Nasza szkoÅ‚a oczekuje, że uczniowie zapisani do klasy zerowej w wieku 4 lat bÄ™dÄ… uczÄ™szczać do naszej szkoÅ‚y przez kolejne 11 lat, koÅ„czÄ…c w klasie IV gimnazjalnej paÅ„stwowym egzaminem GCSE Polish. Spodziewamy siÄ™, że wiÄ™kszosć uczniów zostanie w szkole na kurs na poziomie GCE A level.

Oczekujemy również, że rodzice dzieci uczÄ™szczajÄ…cych do naszej szkoÅ‚y w peÅ‚ni zaangażujÄ… siÄ™ w życie szkoÅ‚y, nie tylko wspierajÄ…c naukÄ™ swoich dzieci ale biorÄ…c czynny udziaÅ‚ w imprezach szkolnych, pomagajÄ…c przy dyżurach i w naszych akcjach charytatywnych.

​

Przy skÅ‚adaniu wniosku o przyjÄ™cie dziecka wymagane bÄ™dÄ… również dokumenty:

1) Metryka urodzenia dziecka

2) Dokument (oryginał) potwierdzający adres zamieszkania. Może nim być:

• wyciÄ…g z konta bankowego,

• rachunek za gaz albo telefon,

• umowa wynajmu lokalu,

• inny dokument jednoznacznie potwierdzajÄ…cy podany na formularzu adres zamieszkania dziecka.

KRYTERIA PRZYJĘĆ

​

W zwiÄ…zku z ograniczonÄ… iloÅ›ciÄ… miejsc, dzieci przyjmowane bÄ™dÄ… wedÅ‚ug nastÄ™pujÄ…cych kryteriów:

1. PierwszeÅ„stwo majÄ… dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców jest absolwentem naszej szkoÅ‚y lub innej polskiej szkoÅ‚y na obczyźnie.

2. W drugiej kolejnoÅ›ci przyjmowane bÄ™dÄ… dzieci, których rodzeÅ„stwo uczÄ™szczaÅ‚o już do naszej szkoÅ‚y przez przynajmniej jeden rok akademicki i bÄ™dzie dalej uczÄ™szczaÅ‚o w roku kiedy nowy uczeÅ„ zacznie szkoÅ‚Ä™. [tzn. nie liczy siÄ™ jako rodzeÅ„stwo uczeÅ„ w klasie A2 ani uczeÅ„ w klasie IV gim, który nie wraca na kurs AS].

3. W dalszej kolejnoÅ›ci przyjmowane bÄ™dÄ… dzieci nie speÅ‚niajÄ…ce powyższych warunków:

1. W przypadku gdy ilość kandydatów speÅ‚niajÄ…cych dane kryterium przekroczy liczbÄ™ dostÄ™pnych miejsc, o przyjÄ™ciu decydować bÄ™dzie odlegÅ‚ość zamieszkania od szkoÅ‚y (mierzÄ…c prostÄ… liniÄ… od szkoÅ‚y).

2. W szczególnych przypadkach powiernicy mogÄ… podjąć wspólnÄ… decyzjÄ™ o przyjÄ™ciu dziecka do szkoÅ‚y.
      MogÄ… to być dzieci nauczycieli czy pracowników, którzy podejmujÄ… pracÄ™ w naszej szkole, oraz dzieci osób, które mogÄ… aktywnie przyczynić siÄ™ do sprawnego prowadzenia i dziaÅ‚ania szkoÅ‚y.
      Maksymalna liczba dzieci przyjmowanych decyzjÄ… powierników wynosi troje w ciÄ…gu roku szkolnego.

4. Do klas polsko-angielskich przyjmowane sa dzieci na podstawie wniosku rodziców do komisji rekrutacyjnej oraz opinii nauczyciela, który przeprowadza lekcje próbnÄ….PrzyjÄ™cia dziecka do klasy polsko-angielskiej nie gwarantuje przeniesienia dziecka do klasy zgodnej z jego rocznikiem.

Klasy 0

O przyjęciu do klas zerowych nie będzie decydowała kolejność składania podań, o ile podanie złożone zostało w wyznaczonym terminie.

​

Klasy 1 podstawowe do III gim.

​

W zapisach do klas podstawowych 1-6 oraz klas gimnazjalnych I – III, pierwszeÅ„stwo bÄ™dÄ… miaÅ‚y dzieci, które sÄ… na liÅ›cie oczekujÄ…cych od poprzedniego roku (2021/22). Rodzice dzieci z listy oczekujÄ…cych bÄ™dÄ… proszeni o potwierdzenie listownie lub emailem do wyznaczonego terminu, że chcÄ… zostać na liÅ›cie oczekujÄ…cych. Na liÅ›cie oczekujÄ…cych w każdym roczniku bÄ™dzie maksymalnie 15 osób.

Rodzice, których dzieci obecnie uczęszczają do szkoły nie muszą ponownie zapisywać dzieci na nowy rok szkolny. Zapisy są jedynie dla rodzeństwa, które nie uczęszcza jeszcze do szkoły i dla dzieci z nowych rodzin.

​

Podobnie jak do szkół państwowych w Anglii, przyjmujemy dzieci do klas według daty urodzenia.

​

Kolejność złożenia podania przy zapisach nie ma wpływu na kolejność przyjęć. Dzieci będą przyjmowane lub wpisane na listę oczekujących według kryteriów przyjęć.

Rodzice dzieci, które otrzymajÄ… miejsce w szkole zostanÄ… poinformowani drogÄ… mailowÄ…. Aby zapewnić miejsce dla ucznia w szkole na przyszÅ‚y rok, pierwsza opÅ‚ata za przyszÅ‚y rok, musi być uiszczona do okreÅ›lonej daty. Miejsce dziecka, za które szkoÅ‚a nie otrzyma zapÅ‚aty, zostanie oddane nastÄ™pnej osobie z listy oczekujÄ…cych.

Students Taking Exams

DATY DO KALENDARZA

Zapisy 2024/25

Do 13/04/2024 - Prosimy o wypeÅ‚nienie formularza zgÅ‚oszeniowego (link powyżej)

08/06/2024 - Rodzice dzieci, które otrzymajÄ… miejsce w szkole zostanÄ… poinformowani drogÄ… mailowÄ… przed tÄ… datÄ….

​

07/07/2024 - Termin na opÅ‚atÄ™ aby zapewnić miejsce dla ucznia w szkole na przyszÅ‚y rok.