top of page

Z wizytą w Polskiej Szkole Sobotniej na Ealingu

W sobotę 22 października 2022 Polską Szkołę Przedmiotów Ojczystych odwiedziła delegacja Kancelarii Prezesa Rady Ministrow; Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Polskiej Macierzy Szkolej wraz z przedstawicielami Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie w składzie: Pan Dyrektor Jan Badowski (KPRM) Kancelaria Prezesa Rady Ministrow; Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Pani Edyta Czapla (KPRM), Pani Dyrektor Zenona Bańkowska (Stowarzyszenie Wspólnota Polska) – Dyrektor zarzadzajacy ds. programu, Pani Aleksandra Cacko (Stowarzyszenie Wspólnota Polska), Pani Anna Maria Malinowska Dyrektor Biura Rzecznika Praw Dziecka, Pani Elżbieta Barrass Prezes Polska Macierz Szkolna, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie Wydział Konsularny, Pani Konsul Anna Tarnowska – Waszak, Pan Konsul Tomasz Balcerowski.


To kolejna już wizyta przedstawicieli władz rządowych oraz środowisk polonijnych i edukacyjnych. Jesteśmy bardzo dumni z naszej szkoły, a w szczególności z osiągnięć naszych podopiecznych oraz tego jak wielka rzesza nauczycieli, rodziców – wolontariuszy oraz pracowników przyczynia się do funkcjonowania szkoły.

Z organizacjami Polska Macierz Szkolna oraz Stowarzyszeniem Wspólnota Polska, nasza placówka współpracuje już od lat. Bardzo cenimy sobie tę współpracę, ponieważ pozwala naszej kadrze pogłębiać swoją wiedzę, wymieniać się doświadczeniami z innymi nauczycielami polonijnymi oraz uzyskiwać tak ważne dla nas wsparcie w działaniach.

Nasza szkoła otrzymała dotację ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022. Zadanie publiczne polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.

Dziękujemy za wizytę i współpracę!


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page