W sobotę 26 listopada 2011 roku, uczniowie klas od pierwszych do czwartych i klas polsko-angielskich pojechali do Teatru "Syrena" na przedstawienie pod tytułem "O dwóch takich co ukradli Księżyc".
Spektakl w reżyserii Sławomira Gaudyna z muzyką Mariusza Dziekana zachwycił wszystkich barwną scenografią, wyjątkową choreografią, ciekawymi efektami specjalnymi i wspaniałą grą aktorską. Sławomir Gaudyn zastosował po raz pierwszy w swoim widowisku teatralnym elementy animacji. Olbrzymia twarz puszczającego oko Księżyca przesuwającego się z jednej strony sceny na drugą urzekła wszystkich. Liczne przygody pary bliźniaków Jacka i Placka w bogatej scenografii i ciekawej oprawie muzycznej trzymały w napięciu nie tylko dzieci, ale i starszych.
Przy skocznej muzyce i głośnym śmiechu na sali wypełnionej po brzegi naszymi pupilami, widzowie z zachwytem przyglądali się głównym bohaterom.
Dzieciom najbardziej utkwiła w pamięci scenka z rozbójnikami, którzy dziarsko wkroczyli na scenę trzymając w rękach miecze.
Piękna, pełna kolorów tęczy scenografia, która zmieniała się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zapierała wszystkim dech.
Kiedy umilkły dźwięki muzyki i była chwila wytchnienia, nasi uczniowie mieli czas na zjedzenie smakołyków, które przygotowali im rodzice.
Gdy światła reflektorów ponownie ożywiły scenę, rozpoczęła się druga część przedstawienia. Otworzył się przed nami “Dwór Złotych”, a wszyscy aktorzy w olśniewająco połyskujących szatach i z twarzami wymalowanymi na złoto z pasją odtwarzali swoje role.
Oczarowane dzieci z uśmiechem na ustach przyglądały się wirującym w tańcu postaciom na scenie.
Gdy przedstawienie dobiegło końca, nasi uczniowie nagodzili zasłużonymi brawami obejrzaną sztukę i wszystkich artystów.
Powrót do szkoły uprzyjemniony był rozmowami o wrażeniach i przeżyciach ze spektaklu, którymi uczniowie dzielili się z nauczycielkami, asystentami i paniami z zarządu koła rodzicielskiego.
Przedstawienie w Teatrze "Syrena "obejrzało 250 uczniów naszej sobotniej szkoły. Tegoroczny spektakl należał do wyjątkowo interesujących przedstawień.
Porywająca akcja, kolorowe przepiękne kostiumy i piosenki sprawiły , że nasze dzieci miały możliwość wyniesienia wielu wspaniałych wrażeń.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do teatru.
Ciekawe jakimi atrakcjami zaskoczą nas młodzi aktorzy Teatru “Syrena” za rok?
Reportaż Jola Jabłońska i Iwona Szumniak


