Zakończenie roku szkolnego 2013-2014

W sobotę 5 lipca nasza szkoła uroczyście zakończyła rok szkolny 2013/2014 dwoma akademiamii i koncelebrowaną Mszą Świętą odprawioną przez Księdza Proboszcza Pawła Nawalańca MIC oraz Kapelana Szkoły Księdza Dariusza Kwiatkowskiego MIC.

Na pierwszej akademii uczniowie z zerówek otrzymali od pani dyrektor „Odznakę Pierwszoklasisty”.
Uczniom klas 1-4 podstawowych i polsko-angielskich, wychowawczynie wręczyły także nagrody i dyplomy za wyjątkowe osiągnięcia w nauce języka polskiego. Uczniowie dumni ze swoich osiągnięć odbierali nagrody książkowe i dyplomy.

Nagrody otrzymali:
Klasa 1a: Nicola Zbrzyzna, Tomasz Szczepaniak i Natalia Citko.
Klasa 1b: Kacper Bryś, Zofia Sobczyńska iJulia Wąż.
Klasa 2a: Kaja Pieczkowska, Maja Wójcik i Oskar Jethwa.
Klasa 2b: Nicole Tarasiewicz, Maja Krukowska i Dylan Czyżycki.
Klasa 3a: Amelia Zawojska, Jakub Mejdus i Jacob Tomlinson.
Klasa 3b: Michał Stodolnik, Julia Rej i Julia Wanot.
Klasa 3c: Julia Bylina, Amelia Szczurek i Eric Ząbkiewicz.
Klasa 4a: Wiktoria Juchum, Patryk Pierścinski i Oliver Strzelczyk.
Klasa 4b: Wikoria Rutowicz, Julia Szalankiewicz i Anna Moniuszko.
Klasa 4c: Julia Fichner, Aleksandra Scelina i Olivia Kornecka.
Klasa pol/ang A: Gabriela Evans, Floyd Olweny i Brandon Ramos.
Klasa pol/ang B: Maximilian Klimowski, Ella Lesiecka-Ennis i Laura Piekarz.
Klasa pol/ang C: Marcin Łukasiewicz, Sebastian Habdank-Toczyski i Matilda Sobierajski.

Nagrodę i dyplom za udział w międzynarodowym konkursie „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”, który organizował Małopolski Kurator Oświaty we współpracy z innymi kuratorami i Fundacją Armii Krajowej w Londynie otrzymała Lucy Radford.

Czterem uczennicom naszej szkoły wręczono dyplomy za udział Wierszowisku 2014, które było konkursem recytatorskim 31 szkół z całej Anglii. Dyplomy otrzymały: Aleksandra Scelina, Karolina Kawecka, Amelia Szczurek i Lili Drwięga.

Po zakończeniu akademii klas 0-4 i polsko-angielskich wspólnie udaliśmy się na Mszę Świętą w Ealing Abbey, która była odprawiona w dwóch intencjach: naszej szkoły oraz w intencji Benedykta Chodźko-Zajko i Pani Violetty Krzyształowicz-Młot.

Nowy poczet sztandarowy wybrany z klas III gimnazjalnych godnie reprezentował szkołę podczas koncelebrowanej Mszy Świętej.

Serdecznie dziękujemy Pani Kornelii Ochockiej, Pani Hannie Woś, Pani Elżbiecie Sygut-Skadłubowicz, chórkowi szkolnemu za oprawę muzyczną oraz ministrantom za posługę do Mszy Świętej.

Na drugiej akademii dla klas od 5–III gimnazjalnych mileliśmy przyjemność docenić wyjątkowych uczniów za ich wzorową pracę i postępy w nauce języka polskiego.

Nagrody otrzymali:
Klasa 5a: Benedykt Chodźko-Zajko, Martyna Malinowska i Szymon Szalankiewicz.
Klasa 5b: Marta Bardziej, Oliwia Karbowniczyn i Aleksandra Dziewulak.
Klasa 5c: Daniel Leśniak, Adam Gulba i Jan Biegała.
Klasa 6a: Klaudia Kawecka, Maksymilian Krol i Olivia Kozak.
Klasa 6b: Aleksandra Gruda, Anthony Hanc i Nikola Cekalska.
Klasa 6c: Konrad Zarębski, Maia Oleksy i David Siemieńczuk.
Klasa IA: Laura Wasowska, Natalia Grabowska i Krzysztof Strzelecki.
Klasa IB: Wktoria Matera, Robert Chudzik i Patrycja Juchum.
Klasa IC: Amelia Taborek, Sonia Włodarczyk-Sroka i Adrian Winiarski.
Klasa IIA: Elena Tybulewicz, Maja Kozaczek i Aniela Woźniak.
Klasa IIB: Paulina Murawska, Martyna Hlawaty i Karolina Gumieniak.
Klasa IIC: Piotr Popiel, Sylwia Anczakowska i Jakub Kłos.
Klasa IIIA: Karolina Knutelska, Krzysztof Flach i Adriana Pastuszek.
Klasa IIIB: Alicja Macheta, Ewelina Chlebowicz i Patryk Korczak.
Klasa IIIC: Wojciech Strzelecki, Karol Sobkowicz i Michał Ziółkowski.

Po raz pierwszy zostały również wręczone nagrody z poszczególnych przedmiotów.
Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce historii otrzymali: Victor Matysik, Amelia Dziewulak, Aleksandra Łapkowska i Oskar Ogrodnicki.

Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce geografii otrzymali: Norbert Czyżycki, Klaudia Kwiatkowska, Aleksandra Lewandowska i Aleksandra Tanaka.

Dwie uczennice z klasy I gimnazjalnej pięknie zaprezentowały się na Wierszowisku 2014. Ich zaangażowanie zostało wyróżnione dyplomami za godne reprezentowanie Polskiej Szkoły na Ealingu. Były to: Sonia Włodarczyk-Sroka i Amelia Taborek.

Za szczególne osiągnięcia zostali wyróżnieni pucharami:
• Pucharem Polskiego Ośrodka Katolickiego za celującą pracę i osiągnięcia w nauce języka polskiego w klasach szóstych szkoły podstawowej wyróżniono Marię Flach. Puchar wręczył Prezes Rady Ekonomiczno-Administracyjnej Parafii Ealing Pan Ryszard Kuraś.
• Pucharem Polskiej Sekcji Konserwatywnej za wybitne osiągnięcia z dziedziny geografii Polski w klasach I gimnazjalnych doceniono Miłosza Chrobaka. Puchar wręczyła Pani Joanna Dąbrowska- przedstawicielka Polskiej Sekcji Konserwatywnej.
• Pucharem Stowarzyszenia Polskich Kombatantów za wybitne osiągnięcia z dziedziny historii Polski w klasach II gimnazjalnych uhonorowano Agatę Kryńską. Puchar wręczyła Pani Irena Dereń de Cornelian.
• Pucharem im. Kazimierza Tangl za wybitne osiągnięcia w nauce języka polskiego w klasach III gimnazjalnych wyróżniono Mayę Wanot. Puchar wręczyła wieloletnia kierowniczka szkoły – małżonka śp. K. Tangl – Magdalena Tangl.

Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy powodzenia oraz wspaniałych wyników w nowym roku szkolnym 2014/2015.

Na akademii, po raz drugi w historii szkoły miała miejsce wyjątkowa uroczystość uhonorowania pamiątkowym medalem niezwykle zasłużonych osób.

Wszyscy doceniliśmy i podziękowaliśmy za wieloletni wkład pracy:
• Pani Marysi Maryniak, która zaczęła swoją pracę w szkole w roku 1963 mając 15 lat pomagając w przedszkolu, a potem ucząc przez szereg lat. Następnie była w Zarządzie Koła Rodzicielskiego przez 10 lat, a w latach 1993-95 pełniła funkcję prezesa, kiedy szkoła zaczęła się rozrastać.
• Pani Małgorzacie Radomskiej – wieloletniej bibliotekarce szkoły, która oddała 26 lat sobotnich poranków na pracę w szkole, założyła, a później unowocześniła bibliotekę szkolną.
• Panu Ryszardowi Kuraś, który przez lata dbał o rozwój naszej szkoły i sprawował funkcję prezesa przez 4 lata. Był na stanowisku w rocznicę 50-lecia szkoły i przy wspólnej inicjatywie z Krzysztofem de Berg zadbał o zakup sztandaru szkolnego.

Skromnym, pamiątkowym medalem wyraziliśmy naszą wdzięczność za całokształt działalności, poświęcenie i wielkie zaangażowanie w pracę dla rozwoju naszej szkoły. Wręczając to pamiątkowe odznaczenie: Pamiętamy, Pielęgnujemy i Przekazujemy, ogromnie doceniając wkład pracy dla dobra szkoły.

Na zakończenie akademii, Pani Prezeska Joanna Kaliniecka-Williamson podziękowała:
• Odchodzącej nauczycielce pani Alicji Gieryk za wspaniałą pracę i przygotowywanie uczniów do egzaminów państwowych.
• Byłemu skarbnikowi Pani Justynie Matysiak-Bełz za wielkie oddanie szkole.
• Pani Halinie Żelezny za pracę w kawiarni.
• Pani bibliotekarce, Izie Pakulskiej, za pracę w bibliotece, dzięki której nasi uczniowie mają stały dostęp do polskich książek.
• Skarbnikowi Robertowi Biegale i Paniom z księgowości, za czuwanie nad finansami szkoły.
• Pani Iwonie Kalbarczyk i Panu Romkowi Piosik, za pracę w sekretariacie.
• Państwu Joannie i Pawłowi Rutkowskim za ogromny wkład pracy w organizację dyżurów.
• Paniom pielęgniarkom za opiekę medyczną nad uczniami.
• Pani Anecie Zakrockiej dos Santos za pracę w szkolnej kawiarni.
• Panu Krzysztofowi de Berg za przygotowanie wykładów z historii i czuwanie nad rozwojem patriotycznym naszej młodzieży.
• Panu Marcinowi Grygiel za prowadzenie naszej szkolnej strony internetowej.
• Panu Wojtkowi Rybce za stałą gotowość i obecność na wszystkich uroczystościach szkolnych.
• Panom, którzy pilnują bezpieczeństwa dzieci i czuwają przy szkolnej bramie.
• Pani Hani Whitty, za jej wkład w administracji zaswiadczeń o niekaralności.
• Kevinowi za jego stałą pomoc podczas wszystkich sobót.

Nie zabrakło także słów uznania dla grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły, a także rodziców zaangażowanych w Kole Rodzicielskim.

Po wakacyjnych piosenkach w wykonaniu chórku szkolnego i odśpiewaniu Hymnu Państwowego pożegnaliśmy się serdecznie odchodząc na wakacyjny odpoczynek.

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera