Teatr i Mikołajki

W sobotę 7.12.2013 naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. W tym roku wszystkie dzieci były tak grzeczne, że Mikołaj przygotował nielada niespodziankę, był to spektakl pt. ,”Czerwony Kapturek”.
Teatr z Polski zaprosił uczniów do interaktywnego oglądania przedstawienia.

Dzieci miały możliwość nauczenia się piosenek oraz mogły ‘’pomóc’’ wilkowi zamienić się w babcie.
Oklaskom nie było końca. To nie wszystko, co przygotowali aktorzy, otóż po spektaklu zorganizowali oni gry i zabawy, a na koniec każdy uczeń otrzymał paczuszkę słodkości od Świętego Mikołaja.

Po powrocie do klasy, dzieci komentowały przedstawienie. Oto co powiedzieli uczniowie klasy 0B: „Ten wilk to wcale nie był taki strasny, on był przyjacielski”; „Dzisiaj w szkole były dwa Mikołaje, jeden prawdziwy, a drugi nie’”; „Czerwony Kapturek tylko trochę bał się wilka”.

Dziękujemy Dyrekcji oraz Kołu Rodzicielskiemu za zorganizowanie nam tego szczególnego dnia.

Otylia Pawlak- wychowawczyni klasy 0B.

Mikołajki rozpoczęły się od przedstawienia o Czerwonym Kapturku.

W tym pogodnym spektaklu nawet najbardziej dramatyczne sceny, jak pożarcie Babci i Czerwonego Kapturka czy konfrontacja Wilka z Myśliwym zostały przedstawione w humorystyczny sposób.
Nawet Wilk nie był groźny i okazał się naprawdę sympatycznym zwierzakiem, który potrafi rapować i tańczyć.
Dzieci z entuzjazmem włączyły się do wspólnej zabawy w teatr aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu.

Wielkim powodzeniem cieszyły się konkursy, szczególnie konkurs skakania na skakance, do udziału w którym zostały zaproszone również wychowawczynie, wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodkie nagrody.

W świąteczny nastrój wprowadził nas Święty Mikołaj, który rozdawał upominki dla uczniów i nauczycieli.

A oto podsumowanie uczennicy z klasy 6a: Podobał mi się cały występ bo był Mikołaj, dostaliśmy prezenty, była muza, były konkursy, była frajda! Dziękuje, nigdy nie zapomne tych świąt!

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie Mikołajek w naszej szkole!

Wychowawczyni klasy 6a- Katarzyna Ślęzak

Relacja ze spektaklu “Czerwony Kapturek”

Teatr kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością i zabawą.
Taki właśnie spektakl teatralny został wystawiony w szkole 7 grudnia.

Każdy z nas, chociaż raz w swoim życiu czytał, oglądał lub słuchał opowieści o „Czerwonym Kapturku” i jego podróży przez las.
Zaprezentowany „Czerwony Kapturek” był opowieścią o strachu, który ma wielkie oczy i o sile przyjaźni, która pokonała największe przeszkody.
Dzieci oglądając spektakl zrobiły wielkie oczy, gdy na scenie pojawił się wilk. Fantastycznie odegrana rola zaciekawiła dzieci, które odpowiadały na zadawane przez wilka pytania.
Rola Czerwonego Kapturka również podobała się uczniom.

Spektakl ma uczyć, bawić i zaskakiwać. Taki właśnie był.
Twórcy spektaklu przekraczali granicę sceny zapraszając dzieci do wspólnej zabawy, które z chęcią uczestniczyły i zostały nagrodzone upominkami.
Przedstawienie zachwyciło wszystkich małych i większych widzów.
Najmłodsza publiczność nagrodziła artystów brawami.
Reasumując opinie uczniów po spektaklu, trzeba ocenić go na bardzo dobry.
Dzieci z młodszych klas przeżyły fantastyczną przygodę, a starsze klasy były pod wrażeniem gry aktorskiej.
Dodatkowym atutem była muzyka, przy której uczniowie wspólnie bawili się po spektaklu w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja.

Monika Wróblewska

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera