Szkolny Konkurs Recytatorski – klasy 0-2 oraz pol/ang B i C

W sobotę 1 lutego po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięły klasy młodsze: od zerówek po klasy drugie oraz dwie klasy polsko-angielskie B i C.

W ,,uskrzydlonej” kolorowymi motylami sali od śpiewu zasiedli zatem dzieci, rodzice oraz oczywiście szanowne jury. Pani Anna Pietrzycka w serdecznych słowach powitała zgromadzonych gości i przedstawiła skład jury na czele z Panią Danutą Ryland.
W baśniowy świat poezji przy dźwiękach zaczarowanej muzyki przeniosły wszystkich uczestników Panie Kornelia Ochocka i Hanna Woś, które czuwały nad tą podróżą po niezwykłej krainie wierszy.

Pełne emocji dzieci i niemniej podekscytowani rodzice z niecierpliwością oczekiwali na pierwsze występy uczestników. Na początek swoje wiersze zaprezentowały dzieci z klas zerowych, które mimo swojego wieku recytowały wcale ,,nie krótkie” teksty, zadziwiając przy tym publiczność oraz jury.

Po wspólnych zabawach muzycznych do takich piosenek jak ,,Na wyspach Bergamutach”, czy ,,Ogórek wąsaty” przyszła kolej na występy dzieci z klas pierwszych. Widownia miała okazję wybrać się na wycieczkę do ,,Zoo” Jana Brzechwy, a nawet wspólnie nauczyć się wiersza ,,Liski” Wandy Chotomskiej.

Podczas kolejnej przerwy muzycznej nasza publiczność nie mogła narzekać na nudę. Przygotowane przez Panią Anię Pietrzycką zagadki oraz wiersz ,,Zakochana żaba” podtrzymywały radosną atmosferę konkursu, stanowiąc przy tym zapowiedź dla kolejnych występów dzieci z klas drugich. Starsi uczniowie zaprezentowali jedne z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, zaś tytułowa ,,Basia Narolska” przypomniała dzieciom, dlaczego warto jest uczyć się w polskiej szkole.

Po wspólnej zabawie przy piosence ,,Kaczka Dziwaczka” przyszedł czas na występ ostatniej grupy dzieci z klas polsko-angielskich. Publiczność z nie mniejszą uwagą wysłuchała wierszy: ,,Skarżypyta” i raz jeszcze odwiedziła magiczne ,,Zoo” Jana Brzechwy.

Wreszcie nadszedł jeden z najbardziej oczekiwanych momentów, czyli ogłoszenie wyników. Przewodnicząca jury – Pani Danusia Ryland przyznała, że wyłonienie zwycięzców było nie lada zadaniem. Przygotowane stroje, rekwizyty, a przede wszystkim dojrzałość z jaką dzieci recytowały polskie wiersze, prawdziwie zaskakiwały i wzbudzały podziw u jurorów.
Potwierdziła to również Pani dyrektor Marta Bniński, która podziękowała wszystkim dzieciom, a także ich rodzicom za tak wspaniałe przygotowanie się do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Następnie wyróżnione, w swojej grupie wiekowej, dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor i jury pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Na pozostałych uczestników także czekała nagroda w postaci dyplomu i małego upominku.

Dziękujemy Pani Annie Pietrzyckiej za zorganizowanie tej niezwykłej podróży po ,,Krainie polskich wierszy”. Mamy nadzieję, że Szkolny Konkurs Recytatorski już na trwałe wpisze się w kalendarz wydarzeń sobotniej szkoły. Chętnych dzieci z pewnością nie zabraknie, a kto wie, może w przyszłym roku uda się zachęcić rodziców do wspólnej recytacji wierszy ze swoimi pociechami?

Justyna Pawlik-Szulc
Wychowawczyni klasy 1a

Zdjęcia:Dariusz Juchum

Szkolny konkurs recytatorski 2014 – lista laureatów
Klasy zerowe 1 miejsce – Dominika Karnas “Jesienią, jesienią” M. Konopnicka
2 miejsce – Lena Gajec “Abecadło” część 3 J. Tuwim
3 miejsce – Mateusz Juchum “Abecadło część 1 J. Tuwim
Klasy pierwsze
(pięciu laureatów,
ponieważ było więcej konkurentów)
1 miejsce – Natalia Kuśnierz “Niedźwiedź” J. Brzechwa
2 miejsce – Alex Kornecki “Kotek” – rymowanka
3 miejsce – Adam Rusek “Liski”- W. Chotomska
4 miejsce – Zofia Sobczyńska “Jesień” – rymowanka
5 miejsce – Alex Healy “Skarżypyta”- J. Brzechwa
Klasy drugie 1 miejsce – Maja Wójcik “O Basi Narolskiej”- bez autora
2 miejsce – Gabriela Kowalewicz “Okulary”- J. Tuwim
3 miejsce – Ola Białkowska “Na straganie”- J. Brzechwa
Klasy polsko/angielskie B i C 1 miejsce – Laura Piekarz “Skarżypyta” – J. Brzechwa
2 miejsce – Sophia Ramos “Skarżypyta” – J. Brzechwa
3 miejsce – Matylda Sobierajski “Niedźwiedź” J. Brzechwa

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera