Rekolekcje wielkopostne 2016

12 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne dla wszystkich uczniów.

W najmłodszych klasach (pierwszych i drugich) rekolekcje poprowadziła Siostra Rachela, a Pani Maria Czopor w klasach 3 i 4 oraz polsko-angielskich.
Klasy 5 i 6 miały swoje nauki z Panią Agatą Rawską.
Klasy gimnazjalne i uczniowie kursów AS i A2 spotkali się na rekolekcjach multimedialnych, które poprowadził Ksiądz Dariusz Kwiatkowski MIC.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom religii za przygotowanie pięknych i wartościowych rekolekcji.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE KLASY 5 i 6

Przeżywamy czas Wielkiego Postu, 12 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne, w których brali udział uczniowie w grupach wiekowych.

Rekolekcje dla klas 5 i 6 prowadziła pani katechetka Agata Rawska. Spotkanie miało charakter wykładu, pogadanki z dziećmi, wspólnego śpiewu, a także teatru jednego aktora. Pani Agata wprowadziła uczestników w temat Wielkiego Postu i czasu przygotowań do Wielkanocy. Prowadziła dialog z dziećmi na temat cech miłosiernego Jezusa przytaczając fragmenty z Pisma Świętego. Dzieci miały okazję podzielić się swoimi doświadczeniami na temat miłości, przyjaźni, poczucia opieki Bożej oraz zaufania Bożemu Miłosierdziu.

Na scenie teatralnej zobaczyliśmy obraz budzącego się do życia kwiatka, pełnego radości, miłości i zachwytu, który w czasie swojego życia napotkał różne kuszące przeciwności. Pomimo zwątpień, rezygnacji i odwrócenia się od Światłości, Bóg zsyłał mu kolejny raz pomocną dłoń i dawał nowe szanse. Kwiat symbolizował człowieka, każdego z nas w codziennym życiu, który w czasie swojej egzystencji napotyka przeciwności losu, ma wolną wolę podejmowania decyzji oraz prawo wyboru swojej drogi. Aktorka trafnie ukazała emocje towarzyszące radosnemu człowiekowi pełnego wiary i miłości, jak i temu, który zszedł z Bożej ścieżki, był zagubiony i zrozpaczony, ale odnalazł Światło Miłosiernego Chrystusa.

Rekolekcje pomogły nam lepiej przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy, wspólnie przypomnieliśmy sobie warunki dobrej spowiedzi, a na zakończenie każdy z uczestników otrzymał fragment tekstu z Biblii, który mówi o miłosiernym Bogu.

„A Bóg będąc bogaty w miłosierdzie przez swoją wielką miłość, jaką nas umiłował (…) razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zbawieni”. Ef 2,4n

Anna Juchum

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera