“Mistrzowie Ortografii” 2013

Po raz pierwszy przeprowadzony w tym roku szkolnym konkurs ”MISTRZ ORTOGRAFII” okazał się wspaniałym pomysłem oraz okazją do dalszej mobilizacji i wytrwałości w nauce języka polskiego.

Konkurs odbył się 2 lutego bieżącego roku, a uczestniczący w nim uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mogli wykazać się niebagatelną znajomością zasad pisowni polskich wyrazów.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowane zostało dyktando zawierające odpowiedni pułap trudności przerabianego w klasach materiału związanego z zasadami pisowni.

W konkursie brało udział siedemdziesięciu sześciu uczniów i każdy z nich siedział przy osobnym stoliku, bez możliwości komunikowania się ze swoim sąsiadem.

Na sali panowała cisza i skupienie, gdy Pani Jolanta Jabłońska czytała regulamin konkursu oraz poszczególne zdania przygotowanych uprzdnio tekstów dyktanda.

Uczniowie byli skoncentrowani na słuchaniu i pisaniu tekstu, a ich twarze odzwierciedlały spokój oraz pewność znajomości zasad ortografii.

Wśród uczestników poszczególnych klas wyłoniono zwycięzców.

MISTRZEM ORTOGRAFII KLAS SZÓSTYCH został David Bednarczyk z 6b.

Drugie miejsce zajął Jakub Szalacha z 6a.
Trzecie miejsce zdobył Konrad Bylina z 6b.

MISTRZEM ORTOGRAFII KLAS PIĄTYCH została Olivia Malina z 5a.

Drugie miejsce przyznano dla Aleksandry Lewandowskiej z 5b.
Trzecie natomiast zajęła Wiktoria Cichońska z 5b.

Z klas czwartych zostali wyłonieni następujący zwycięzcy:

MISTRZEM ORTOGRAFII KLAS CZWARTYCH została Marta Baradziej z 4b.

Drugie miejsce zajęła Gabriela Obrzut z 4c.
Na trzeciej pozycji uplasowała się Ola Dziewulak z 4b.

Pragniemy pogratulować i złożyć ogromne podziękowania uczestnikom i laureatom konkursu, którzy wykazali się nietuzinkową znajomością zasad polskiej pisowni.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nasi drodzy uczniowie większość tygodnia spędzają w angielskich szkołach ucząc się innych języków, tym bardziej chylimy czoła za ich determinację i chęci kontynuowania nauki języka polskiego, który dla nas Polaków jest istotnym aspektem kulturowym.

Składamy również serdeczne podziękowania na ręce osób, które przygotowały dyktanda i przyczyniły się do zorganizowania tak wspaniałego konkursu.

Dorota Favre

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera