Konkurs Recytatorski klasy 3, 4 i pol/ang A

Sztuka recytacji jest wartością samą w sobie, ale też istotnym elementem kształtowania pozytywnych uczuć w stosunku do ojczystego języka i budzenia zainteresowania kulturą.

Nastał sobotni poranek, ósmego lutego, kolorowa sala śpiewu zapełnia się gośćmi – rodzicami, dziećmi, przyjaciółmi; za pianinem panie muzyczki – Pani Hania i Pani Kornelia, gotowe do przeniesienia nas w magiczną muzyczną podróż.

Pani Anna Pietrzycka – organizatorka i prowadząca konkurs, wita nas z uśmiechem i czeka na uczestników dzisiejszego występu. Zasiada komisja na czele z P. Danutą Ryland. W sali robi się tłoczno, wchodzą klasy trzecie, czwarte oraz klasa polsko-angielska A. Wśród nich – uczestnicy konkursu, uśmiechnięci uczniowie i uczennice z kolorowymi rekwizytami – okularami, lusterkiem, koszykiem pełnym warzyw, liczydłem, niecodziennym strojem biedronki, niedźwiedzia, Krakowianki, czapką kucharską, fartuszkiem, melonikiem, krawatem, czy muszką…widzowie dokładnie obserwują i zapewne w myślach próbują odgadnąć tytuły recytowanych wierszy.

Nastał czas rozpoczęcia drugiej części Konkursu Recytatorskiego, wszyscy z niecierpliwością czekają na bieg wydarzeń. Na twarzach uczestników widać uśmiech, radość, ale i zdenerwowanie przed publicznym wystąpieniem, bowiem wielkie wydarzenie łączy się z wielkimi emocjami.

Po przywitaniu i otwarciu konkursu, panie muzyczki zapraszają wszystkich do wspólnej przygody – muzycznego przeniesienia się do Krainy Wierszy, po czym przed mikrofonem stają pierwsi uczestnicy konkursu. Uczniowie coraz bardziej zaskakują widzów i komisję swoim potencjałem, talentem, pomysłowymi rekwizytami. O wartości artystycznej recytacji świadczy właściwa i umiejętna interpretacja tekstu.Wiersze są odpowiednio akcentowane, trafnie obrazują myśli i uczucia zawarte w utworze poetyckim.

Największym powodzeniem w wyborze recytowanego wiersza okazał się zapominalski Pan Hilary, który nie mógł znaleźć swoich okularów. Na scenie wystąpiły również pachnące warzywa, które się ze sobą kłóciły, a później wylądowały w garnku pełnym zupy, a także były recytowane wiersze ze zwierzętami w roli głównej oraz utwory patriotyczne.

Występy dzieci są przeplatane zabawami muzycznymi i ruchowymi oraz konkursami z nagrodami. Wszyscy bawią się wyśmienicie. Jury ma niełatwe zadanie wyłonić zwycięzców, gdyż każdy z uczestników wykazał się wyjątkową interpretacją i całokształtem recytatorskim. Ale jak to zwykle bywa, konkurs musi zakończyć się wyróżnieniem oraz nagrodami. Przewodnicząca jury – P. Danuta Ryland ogłasza wyniki, a P. Dyrektor Marta Bniński – dziękuje i ze wzruszeniem gratuluje i wręcza nagrody oraz dyplomy zwycięzcom; sama podkreśla, że nie potrafiłaby wykonać zadania jury, wszyscy uczestnicy, bowiem, są zwycięzcami.

Kochane dzieci, przyjmijcie ogromne gratulacje od P. Dyrektor, organizatorów, gości, nauczycieli oraz Waszych kolegów i koleżanek z klasy. Jesteśmy z Was dumni!

Reportaż: Anna Juchum.

Zdjęcia: Dariusz Juchum

Lista zwycięzców w klasach 3-4+pol/angA:

Klasy trzecie:
I Amelia Szczurek
– “Okulary”
II Anita Sumara – “Samochwała”
III Lily Drwięga – “W pamiętniku” i Julia Bylina – “Sum”

Klasy czwarte:
I Aleksandra Scelina
– “Na straganie”
II Klaudia Chodźko-Zajko – “Warzywa” i Karolina Kawecka -“Sposób na laleczkę”
III Victoria Perkowska – “Okulary”

Klasa pol/ang A:
I Rachel Isaacs – “Co kotek miał”
II Gabriela Evans – “Sen zajączka”
III Floyd Olweny – “Sen zajączka” i Brandon Ramos – “Liski”

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera