Jubileuszowa zabawa 65-lecia działalności polskiej szkoły

W sobotę 17 października 2015r. uroczystą zabawą świętowaliśmy 65.rocznicę działalności Polskiej Sobotniej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. T. Kościuszki.

Pani Prezes Joanna Kaliniecka-Williamson w swoim przemówieniu gorąco powitała ponad sto osób zebranych na naszym balu.
Wspomniała także o święcie Komisji Edukacji Narodowej, które tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole. Dżentelmeni z Koła Rodzicielskiego wręczyli obecnym nauczycielom róże, co było niezwykle przyjemnym akcentem wieczoru.
Pani Kaliniecka-Williamson zaprosiła także do obejrzenia pięknej wystawy z dziejów historii szkoły i życzyła wszystkim przyjemnej zabawy.

Pani dyrektor Marta Bniński wzniosła cztery toasty za:
• za pokolenie powojenne, które dało nam naszą szkołę !!!
• za wszystkich nauczycieli, dyrektorów, prezesów oraz pracowników i działaczy naszej szkoły,
• za wspierających mężów, żony i partnerów oraz przyjaciół naszej placówki,
• za zespół Volare, który „zrodził się” w polskiej szkole i tego wieczoru obchodził 5.rocznicę swojej działalności, a przy tym, za wspaniałą Polską Sobotnią Szkołę Przedmiotów Ojczystych im. Tadeusza Kościuszki!!!
Wszyscy odśpiewaliśmy szkole tradycyjne polskie 100 lat i rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę.

Atrakcjami wieczoru była loteria z pięknymi nagrodami oraz licytacja rewelacyjnego tortu upieczonego i przepięknie udekorowanego przez Panią Martę Jucha- Bryś. Cała oprawa wieczoru, włącznie ze ślicznymi dekoracjami- to wszystko dzięki niesamowitej organizacji i ciężkiej pracy fantastycznego Koła Rodzicielskiego naszej szkoły.

Dla zebranych gości, Pani Nuna Staniaszek przygotowała mini quiz o polskiej szkole, który wygrały nasze nauczycielki.

Do szalonych tańców przygrywała nam orkiestra „The Kopi Katz”, której bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie gorące rytmy i przeboje nocy.

Serdecznie dziękujemy również naszym przemiłym gościom za wyjątkowo czarujący wieczór, sponsorom za wsparcie naszej szkoły i wszystkim obecnym za przemiłe towarzystwo.

Dzięki Wam zebraliśmy £ 2,275.18p. na szkołę Waszych dzieci!

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i wsparcie!

Zdjęcia: Wojtek Rybka

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera