Festyn 11.06.2016

W sobotę 11 czerwca 2016r. dzięki uprzejmości naszych gospodarzy – szkoły St. Benedicts’ poraz kolejny zorganizowaliśmy letni festyn polskiej szkoły.

Pogoda nam sprzyjała. Krople drobnego deszczu nie przeszkodziły pracującym członkom Koła Rodzicielskiego i Powiernikom w przygotowaniu stoisk z wieloma atrakcjami.

Rozmaitości było wiele:
• ogromny stolik z książkami i DVDs
• zajęcia z piłkarzami i siatkarzami
• kącik piękności, na którym było malowanie twarzy, paznokci i zaplatanie włosów
• artystyczne wyroby ręcznie przygotowane przez grono pedagogiczne
• nauka pierwszej pomocy pod okiem prawdziwych fachowców z St. John Ambulance
• koncert talentów

Wspaniała tombola z przeszło tysiącem fantów była również wielką atrakcją dla uczniów i ich rodzin. Najmłodsi mieli frajdę w wymyślaniu imienia dla pięknego pluszowego misia.

Nie zabrakło również słodkości na stoliku z pięknymi babeczkami i ciastami. Do tych wyśmienitych wypieków była też kawa i herbata.
W pobliżu smażyły się na grillu apetyczne polskie kiełbaski pod czujnym okiem wice prezesa i pań z grupy Powierników.

Serdecznie dziękujemy firmom: Polish Village Bread, Wierzejki i Morrisons za hojne obdarowanie nas produktami na grill.

Jesteśmy wdzięczni za poparcie naszej imprezy wszystkim firmom, a także indywidualnym ofiarodawcom.

Rodzicom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i wsparcie tego przedsięwzięcia.

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że festyn przyniósł naszej szkole £2,200.

Bardzo gorąco ponawiamy zaproszenie dla wszystkich rodziców do współpracy w miłym i wesołym towarzystwie Koła Rodzicielskiego!

Joanna Kaliniecka-Williamson
Prezes szkoły

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera