Dzień Mamy i Taty

Droga Mamo,drogi Tatku

mamy dla Was dziś po kwiatku.

Dla WAS dzisiaj te występy,

choć nam trema depcze pięty.

W słoneczną sobotę 23 czerwca, w pełnej gali odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana na Dzień Mamy i Taty.

Zaproszeni rodzice i goście wypełnili po brzegi salę, a Pani Dyrektor Renata Chudzik i prowadząca Pani Iwona Łukomska, serdecznie powitały wszystkich zebranych.

W zorganizowanej przez nauczycieli i asystentów akademii najmłodsi uczniowie zaprezentowali spektakularne występy, które całkowicie oddawały uczucia dziecięcej miłości, troski i szacunku dla tych, którzy odgrywają najważniejszą rolę w ich codziennym życiu.

Dodatkowej wymowności i blasku dostarczała kolorowa sceneria, w której dominowały czerwone serca oraz zrobione przez uczniów różnobarwne kwiaty.

Oprawa muzyczna każdej inscenizacji podnosiła nastrój obchodów święta mamy i taty.

Występy naszych pociech zapowiadali eleganccy konferansjerzy, którzy co sobota pomagają w klasach jako asystenci.

Na początku akademii zaprezentowały się klasy 3 i 4 szkoły podstawowej.

Wykonane przez dzieci wiersze, piosenki, skecze i życzynia były niezwykle wzruszające.

Wokalne talenty, taneczne układy oraz recytatorskie wystąpienia cieszyły całą publiczność.

Wśród obecnych rodziców można było dostrzec mamy, które dyskretnie ocierały łzy wzruszenia oraz dumnych i radosnych tatusiów.

Następnie na szkolnej scenie, przy dźwiękach pianina pojawili się uczniowie najmłodszych klas prezentując plejadę wierszy i piosenek przeplatanych szczerymi życzeniami dla swoich kochanych rodziców.

Na koniec przepięknego występu, podziwiania niepowtarzalnych kreacji, własnoręcznie wykonanych laurek oraz subtelnych ozdób w postaci kwiatów i serc, które zostały uroczyście wręczone rodzicom pod koniec akademii pozostało nagrodzić naszych milusińskich.

Pani Dyrektor Renata Chudzik wyraziła słowa podziwu dla najmłodszych artystów, którzy wspaniale przygotowali swoje wystąpienia oraz podziękowała nauczycielkom i asystentom za pracę i poświęcenie.

Niezapomniane chwile akademii zatrzymane w kadrze obiektywu oraz w sercach rodziców staną się trwałą pamiątką na całe życie.

”To cudowne uczucie móc na żywo oglądać swoje dziecko na scenie. Ciesze się, że uczęszcza właśnie do tej szkoły”, powiedziała jedna z mam nie ukrywając łez wzruszenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w przedstawieniu. BYLIŚCIE WSPANIALI !!!

Dziękujemy rodzicom, nauczycielkom i asystentom oraz członkom zarządu za przygotowanie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Dla Was Drogie Mamusie i dla Niezastąpionych Tatusiów życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta.

Dorota Favre

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera