Dzień Małego Aktora

Dnia 30. 01. 2016 w sali Orchard Hall odbył się “Dzień Małego Aktora” .

Celem tego przyjemnego spotkania było uświetnienie 65 rocznicy powstania naszej szkoły.

Dzieci od klas zerowych do klas czwartych oraz klasy polsko-angielskie zaprezentowały rodzicom, gościom i swoim kolegom z innych klas swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz zdolności aktorskie.

Na tę okazję nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wspaniały program artystyczny.

Na początku wystąpili najmłodsi czyli dzieci z zerówek. O tym co stało się z pewnymi literkami opowiedziała nam klasa 0b, która przedstawiła wiersz “Abecadło “.

Dzieci przebrane za motylki i krasnoludki z klasy 0a zaśpiewały piosenkę o “Krasnoludkach”.

O tym gdzie jest bałwan opowiedziała mam klasa 1a. Zrobiło się trochę zimowo …

Potem było wiosennie.

Wspaniałe kostiumy biedronek , wesoła i rytmiczna muzyka przeniosły nas w kolorowy świat. Zaprezentowała się dla nas klasa 1b z piosenką “Biedroneczki są w kropeczki ” i “Tylko biedronka nie ma ogonka”.

Klasa 2b zaśpiewała nam piosenkę o pewnych “Mróweczkach”. Bardzo podobały nam się samodzielnie wykonane kostiumy mróweczek.

Potem wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO i poznaliśmy muchę ,która chciała być czysta. Zaprezentowano nam to w wierszu “Mucha”J .Brzechwy.

“Krówka mlekówka” to było fajne przedstawienie kl asy 3b z jedną wielką sympatyczną krową, w której postać wcielił się asystent tej klasy.

Klasa polsko-angielska A przedstawiła wiersz “Kto ty jesteś”.

Klasa polsko-angielska B w pięknej oprawie kostiumowej przygotowała dla nas śliczny wiersz o porach roku.

Klasa polsko-angielska C wystąpiła z ulubioną piosenką –zabawą “Stary Niedźwiedź “.

Uczniowie z klasy 4a zaprezentowali w krótkiej scenie, w co się można bawić zimą.

Natalia z klasy 4b przedstawiła wiersz “Pączki”, a Gabrysia i Maja wiersze “Kwoka ” i “Skarżypyta”.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę “Na wyspach Bergamutach”.

Prezenterami byli uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej: Julia, Kacper, Zuzia i Maja, którzy bardzo profesjonalnie poprowadzili konferansjerkę.

Mali artyści bardzo ładnie uczcili 65 rocznicę istnienia naszej szkoły. Wszyscy wykazali się odwagą i cierpliwością wystepując pierwszy raz na tak dużej scenie, a piękne popisy aktorskie przyniosły uczestnikom wiele radości i zadowolenia.

Dzieci wróciły do klas pełne pozytywnych wrażeń.

Małgorzata Zdęba

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera