Akademia 11 listopada oczami uczniów

Nasza akademia-nasze wrażenia!

Nasza klasa przygotowała przedstawienie w specjalnym dniu święta 11 listopada. W tym dniu pamiętamy naszych przodków, którzy zginęli za naszą i ich wolność. Mi się podobało wszystko.
Z akademii wyniosłem wiedzę o trudzie naszych przodków, którzy przez 123 lata żyli w zniewolonym kraju, ale dzięki nim, my możemy teraz być wolni!
Patryk Sieniawski

Przygotowaliśmy akademię, bo była rocznica wyzwolenia Polski. Podobało mi się jak przedstawiliśmy powrót Polski na mapę świata oraz kiedy były mówione wiersze. Poznałam też bliżej swoją klasę. Weronika Świtała

Akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości bardzo mi sie podobała. Uważam, że wszyscy w niej występujący mieli interesujące kwestie, z których dowiedziałam się wiele o dziejach naszego kraju.
Aleksandra Tanaka

16 listopada moja klasa przygotowała akademię, która była związana ze świętem 11. listpada. Przygotowaliśmy ją, ponieważ chcieliśmy wszystkim w szkole przypomnieć co się wtedy stało i dlaczego dla Polaków to jest takie ważne. Podobało mi się, że dostaliśmy szansę pokazania sztuki przygotowanej przez naszą nauczycielkę Panią Patrycję Kmieciak.
Bardzo się cieszę, że brałam w tym udział. Wyniosłam to, że Polacy byli “więzieni” przez 123 lata i w końcu odzyskali niepodległość. Dowiedziałam się też więcej o Józefie Piłsudskim.
Podobało mi się, że każdy z nas coś mówił. Było wspaniale!
Martyna Hlawaty

Pracowaliśmy nad naszym przedstawieniem przez trzy soboty. Czasami było dużo śmiechu, a innym razem byliśmy poważni i skupieni na przedstawieniu. Występ wyszedł znakomicie. Chciałbym powtórzyć to w następnym roku.
Piotr Zbroja

Deklamowaliśmy wiersze i przedstawialiśmy wydarzenia, które miały miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Grałam rolę jednego z trzech zaborców i razem z innymi dwiema koleżankami zrzuciłysmy z tronu naszą koleżankę, grającą ojczyznę. Bardzo podobała mi się ta scena, bo bardzo dobrze obrazowała sytuację rozbiorów Polski. Na końcu przedstawienia zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy, który był symbolem pojawienia się Polski na mapie Europy.
Oliwia Pessel

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera