„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim.

W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów.

Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli oraz uroczystości na Cmentarzu Gunnersbury.

Hołd ofiarom masakry złożyli przedstawiciele Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w osobie Pana Konsula, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, prezesi i członkowie organizacji kombatanckich, społecznych i kulturalnych.

Od momentu odsłonięcia pomnika (1976) Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. T. Kościuszki składała i składa podziękowanie i cześć ofiarom ludobójstwa bestialsko zamordowanym w Katyniu, Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, poprzez udział w tych wyjątkowych obchodach. Jak co roku naszą delegację reprezentowały władze szkoły z Panem Prezesem na czele wraz z pocztem sztandarowym złożonym z uczniów klas IV gimnazjum.

Symboliczny gest złożenia wieńca przez gimnazjalistów i władze szkoły pozwala na dumne spojrzenie na naszych wychowanków o sumieniach ukształtowanych w szkolnych murach tak, by dawać „świadectwo prawdzie”.

 

Sylwia Spek

Dyrektor Szkoły

Back
...

Zdjęcia klasowe – Grudzień 2020 W celu pobrania indywidualnych zdjęć, wybierz link: Klasa 0 a – KLASA-0A.jpg Klasa 0 b – KLASA-0B.jpg Klasa 1 a – KLASA-1A.jpg Klasa 1 b – KLASA-1B.jpg Klasa 2 a – KLASA-2A.jpg Klasa 2 b – KLASA-2B.jpg Klasa 3 a – KLASA-3A.jpg Klasa 3 b – KLASA-3B.jpg Klasa 3 c […]

 Zdjęcia klasowe – Grudzień 2020

...

Dzisiaj, jak co roku, dnia 6 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry, dlatego tradycyjnie w większej części Europy, w tym w Polsce, mikołajki obchodzone są tego dnia. Rankiem dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują prezenty, ukryte pod poduszką, w buciku lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu (np. w […]

 Święty Mikołaj 2020

...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu