„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim.

W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów.

Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli oraz uroczystości na Cmentarzu Gunnersbury.

Hołd ofiarom masakry złożyli przedstawiciele Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w osobie Pana Konsula, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, prezesi i członkowie organizacji kombatanckich, społecznych i kulturalnych.

Od momentu odsłonięcia pomnika (1976) Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. T. Kościuszki składała i składa podziękowanie i cześć ofiarom ludobójstwa bestialsko zamordowanym w Katyniu, Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, poprzez udział w tych wyjątkowych obchodach. Jak co roku naszą delegację reprezentowały władze szkoły z Panem Prezesem na czele wraz z pocztem sztandarowym złożonym z uczniów klas IV gimnazjum.

Symboliczny gest złożenia wieńca przez gimnazjalistów i władze szkoły pozwala na dumne spojrzenie na naszych wychowanków o sumieniach ukształtowanych w szkolnych murach tak, by dawać „świadectwo prawdzie”.

 

Sylwia Spek

Dyrektor Szkoły

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera