
Szanowni Państwo
Witam w Nowym Roku życząc wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Chociaż na zewnątrz bardzo zimno, to pragnę gorąco powitać nowych powierników i kilkoro rodziców, którzy w nowym roku szkolnym zadeklarowali swoją pomoc w pracy Zarządu Koła Rodzicielskiego.
Zapraszam wszystkich do czynnego uczestnictwa w życiu i działalności szkoły.
Moim współpracownikom jestem wdzięczny za dotychczasowe poświęcenie i mam nadzieję, że wszyscy z dużą energią i przyjemnością rozpoczną nowy semestr pracy w polskiej szkole.
W tym okresie czekają nas nowe wyzwania, dużo pracy a także przyjemności!
20-go marca odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Ciast, który dla dzieci i rodziców przygotuje Zarząd Koła Rodzicielskiego, więc już teraz namawiam do przygotowania wyśmienitych wypieków na nasze wielkanocne stoły i do pomocy w dniu kiermaszu.
Tydzień później będziemy wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej, na którą serdecznie zapraszam wszystkich naszych rodziców.
W pierwszą sobotę maja uczniowie przygotują uroczystą akademię z okazji obchodów Święta 3-go Maja.
Zapewne jak co roku młodzież będzie się starać zaprezentować swoje historyczne wiadomości w atrakcyjnej oprawie artystycznej.
Polecam i z przyjemnością zapraszam.
Ten rok będzie szczególnie ważny w historii naszej szkoły.
W roku 2010/11 będziemy obchodzić 60-tą rocznicę założenia Polskiej Szkoły na Ealing-u.
Szkoła powstała w 1950 roku dzięki inicjatywie ówczesnego Proboszcza Parafii na Ealing-u księdza Wróbla. Wówczas w szkole były dwie klasy liczące trzydziestu uczniów. Obecnie do naszej szkoły uczęszcza około dwadzieścia razy więcej dzieci uczących się w 35 klasach !!!
Jesteśmy jedną z największych polskich szkół w Europie, w której swój trud i pracę od początku istnienia wkładało 13 dyrektorów, 19 prezesów i niezliczone rzesze oddanych, pełnych poświęcenia nauczycieli - pedagogów oraz rodziców pracujących charytatywnie dla dobra i rozwoju szkoły.
Celem Polskiej Szkoły im T. Kościuszki jest nauczanie języka polskiego, historii, geografii, religii, tradycji i kultury polskiej, jak również utrzymywanie polskości i więzów koleżeńskich.
Wychowujemy w duchu wiary katolickiej, a także staramy się przekazać naszym wychowankom piękne polskie obyczaje. Jesteśmy dumni, że szkoła wywiązuje się ze swoich celów i osiąga ogromne sukcesy, których dowodem są coroczne wyniki egzaminów państwowych naszych wychowanków.
Zarówno grono pedagogiczne, Zarząd Koła Rodzicielskiego, a także nasi uczniowie mają zamiar wyjątkowo uczcić tą wspaniałą rocznicę.
O planach związanych z uświetnieniem tej okazji dowiecie się Państwo w kolejnych miesiącach podczas trwania roku szkolnego.
Więcej bieżących informacji na temat tego co dzieje się w naszej szkole można uzyskać na szkolnej tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej.
Wszystkim rodzicom, dzieciom i pracownikom szkoły życzę wytrwałości w pracy i przyjemnego kolejnego semestru.
Andrzej Rumun